RN73H1JTTD6492C10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD6492C10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 64.9K OHM 0.25% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.28890
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:64.9 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ATTD2460A25

RN73R2ATTD2460A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 246 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 404.040

$0.24750

ERJ-S12F1913U

ERJ-S12F1913U

Panasonic

RES SMD 191K OHM 1% 3/4W 1812

На залиха: 1.003.310

$0.09967

RC2512FK-0764R9L

RC2512FK-0764R9L

Yageo

RES SMD 64.9 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.638.269

$0.06104

RK73G2ATTD1403F

RK73G2ATTD1403F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

D55342E07B287DRWI

D55342E07B287DRWI

Vishay / Dale

RES SMD 287 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 9.700

$11.34000

CRCW020122K0FNED

CRCW020122K0FNED

Vishay / Dale

RES SMD 22K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-B1AJ152U

ERJ-B1AJ152U

Panasonic

RES SMD 1.5K OHM 1W 2010 WIDE

На залиха: 558.035

$0.17920

M55342H12B13E3RWS

M55342H12B13E3RWS

Vishay / Dale

RES SMD 13.3K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

352282KJT

352282KJT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 82K OHM 5% 3W 2512

На залиха: 153.846

$0.65000

PE1206FRF7W0R3L

PE1206FRF7W0R3L

Yageo

RES 0.3 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 716.845

$0.13950

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв