RS73F1JTTD6653F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73F1JTTD6653F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 665K OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05244
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:665 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCF25SJR-1K5

MCF25SJR-1K5

Yageo

RES SMD 1.5K OHM 5% 1/4W MELF

На залиха: 5.216.484

$0.01917

WSL2512R0620FBA

WSL2512R0620FBA

Vishay / Dale

RES 0.062 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 114.403

$0.87410

RN73H2ATTD7322B25

RN73H2ATTD7322B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RT0402FRD0730KL

RT0402FRD0730KL

Yageo

RES SMD 30K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.349.206

$0.01575

SG73S2BTTD915J

SG73S2BTTD915J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.1M OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 5.268.703

$0.01898

PLT1206Z5562LBTS

PLT1206Z5562LBTS

Vishay

RES SMD 55.6KOHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 19.253

$6.75200

ERJ-2RKD10R0X

ERJ-2RKD10R0X

Panasonic

RES 10 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.264.462

$0.01210

RS73F2ATTD2492F

RS73F2ATTD2492F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.9K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

CRCW121013R0FKTA

CRCW121013R0FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 13 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.733.703

$0.05768

RN73H2ATTD16R4F50

RN73H2ATTD16R4F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.4 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв