RK73G1ETTP4533C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73G1ETTP4533C
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 453K OHM 0.25% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05610
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:453 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73B1JTTD305J

RK73B1JTTD305J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3M OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0402BTC1K07

RNCF0402BTC1K07

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.07K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.597.402

$0.03850

RT0805BRD0757R6L

RT0805BRD0757R6L

Yageo

RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 277.777

$0.36000

RN73H2BTTD1061F25

RN73H2BTTD1061F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.06K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

TNPW1206348KBETY

TNPW1206348KBETY

Vishay / Dale

RES 348K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 142.401

$0.70224

RN73R1ETTP2132B50

RN73R1ETTP2132B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.3K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

SR731JTTDR205F

SR731JTTDR205F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 205M OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 166.666

$0.60000

RN73R2ETTD9200B10

RN73R2ETTD9200B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

$0.39900

RK73B2ETTD820J

RK73B2ETTD820J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 666.666

$0.15000

SR731ETTP2R2G

SR731ETTP2R2G

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв