RL1210FR-070R018L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RL1210FR-070R018L
Производителот
Yageo
Опис
RES 0.018 OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13833
Листови со податоци онлајн
RL1210FR-070R018L PDF
 • серија:RL
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:18 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±1500ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G2ATTD2050D

RS73G2ATTD2050D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 205 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

PHP00805E1602BST1

PHP00805E1602BST1

Vishay

RES SMD 16K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

CRCW040210K0DKEEP

CRCW040210K0DKEEP

Vishay / Dale

RES SMD 10K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 3.487.966

$0.02867

Y162810K0000D9W

Y162810K0000D9W

VPG Foil

RES SMD 10K OHM 0.5% 3/4W 2512

На залиха: 18.055

$7.75390

HV732BTTD1743D

HV732BTTD1743D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 174K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 934.055

$0.10706

RMCF0402FT90R9

RMCF0402FT90R9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 90.9 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1ETTP1761B10

RN73H1ETTP1761B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.76K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

RN73H2ATTD6493C10

RN73H2ATTD6493C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 649K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 370.370

$0.27000

RK73H2HTTE3652F

RK73H2HTTE3652F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36.5K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.195.871

$0.04554

RN73H2ETTD1000C25

RN73H2ETTD1000C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 100 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв