RCS120647K0FKEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCS120647K0FKEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RCS1206 100 47K 1% ET1 E3
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
9350
Единечната цена
$0.34000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RCS e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:47 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RM10F2803CT

RM10F2803CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 280K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.333.333

$0.00750

RN73R1JTTD5761D50

RN73R1JTTD5761D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.76K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RN731JTTD1042A25

RN731JTTD1042A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.4K OHM 0.05% 1/16W 0603

На залиха: 417.710

$0.23940

73L4R43J

73L4R43J

CTS Corporation

RES 0.43 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 4.058.441

$0.02464

RN73H1JTTD4122A25

RN73H1JTTD4122A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.2K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

$0.30375

RNCF1206DTC6K19

RNCF1206DTC6K19

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.19K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.886.002

$0.03465

Y16362K50000T9W

Y16362K50000T9W

VPG Foil

RES SMD 2.5KOHM 0.01% 1/10W 0603

На залиха: 7.462

$14.74000

RE0201DRE076K04L

RE0201DRE076K04L

Yageo

RES SMD 6.04KOHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 6.131.207

$0.01631

RCWE0612R294FKEA

RCWE0612R294FKEA

Vishay / Dale

RES 0.294 OHM 1% 1W 0612

На залиха: 571.428

$0.17500

CPF1206B71K5E1

CPF1206B71K5E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 617.894

$0.16184

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв