CRGP0805F10R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRGP0805F10R
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
CRGP 0805 10R 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13329
Единечната цена
$0.21000
Листови со податоци онлајн
CRGP0805F10R PDF
 • серија:CRGP
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AC0402FR-0720RL

AC0402FR-0720RL

Yageo

RES SMD 20 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-P06D14R0V

ERJ-P06D14R0V

Panasonic

RES SMD 14 OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.805.836

$0.03564

RT0805WRE071K3L

RT0805WRE071K3L

Yageo

RES SMD 1.3K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 490.172

$0.20401

ERJ-S12J330U

ERJ-S12J330U

Panasonic

RES SMD 33 OHM 5% 3/4W 1812

На залиха: 1.504.890

$0.06645

RT2010DKE071K6L

RT2010DKE071K6L

Yageo

RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 409.165

$0.24440

RC1206FR-072M67L

RC1206FR-072M67L

Yageo

RES SMD 2.67M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CHP2512K1002JBT

CHP2512K1002JBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 20.859

$6.23220

WSL25125L000JEA18

WSL25125L000JEA18

Vishay / Dale

RES 0.005 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 109.890

$0.91000

RG2012P-1963-B-T5

RG2012P-1963-B-T5

Susumu

RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 208.333

$0.48000

RGT2012P-7150-B-T5

RGT2012P-7150-B-T5

Susumu

RES 715 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 1.074.113

$0.09310

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв