HRG3216P-57R6-D-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HRG3216P-57R6-D-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.27200
Листови со податоци онлајн
HRG3216P-57R6-D-T5 PDF
 • серија:HRG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:57.6 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN731JTTD8760B10

RN731JTTD8760B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 876 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 501.253

$0.19950

ERA-1ARC9311C

ERA-1ARC9311C

Panasonic

RES SMD 9.31K OHM 1/20W 0201

На залиха: 151.515

$0.66000

RK73G1JTTD4302C

RK73G1JTTD4302C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.782.531

$0.05610

AA1210JR-0747RL

AA1210JR-0747RL

Yageo

RES SMD 47 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.612.330

$0.03828

TNPU080510K7BZEN00

TNPU080510K7BZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 107.503

$0.93020

RT0805BRE0716K2L

RT0805BRE0716K2L

Yageo

RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.646.090

$0.06075

TNPV1210365KFHEA

TNPV1210365KFHEA

Vishay / Dale

RES SMD 365K OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 107.843

$1.02000

ERJ-PB3B1621V

ERJ-PB3B1621V

Panasonic

RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 434.782

$0.23000

RK73H1HTTC1871F

RK73H1HTTC1871F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.87K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 7.299.270

$0.01370

RN06B1004CT5-25

RN06B1004CT5-25

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 1M OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 3.333.333

$0.03000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв