RN73H2BTTD4703D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD4703D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 470K OHM 0.5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11480
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:470 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S2BTTD69R8F

SG73S2BTTD69R8F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 69.8 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

RTAN0805BKE22K0

RTAN0805BKE22K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 22K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 600.384

$0.16656

CR1206-JW-472ELF

CR1206-JW-472ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 4.7K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73B2ARTTD470G

RK73B2ARTTD470G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 47 OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 3.716.090

$0.02691

RPC1206JT430K-UP

RPC1206JT430K-UP

Stackpole Electronics, Inc.

RES, PULSE, 1206, 5%, 430 KOHM,

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73H2BTTD1040A10

RN73H2BTTD1040A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 104 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

$0.49875

RK73H2HTTE2002F

RK73H2HTTE2002F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 294.117

$0.34000

RCP0603W43R0JEC

RCP0603W43R0JEC

Vishay / Dale

RES SMD 43 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 79.710

$1.38000

RGT1608P-514-B-T5

RGT1608P-514-B-T5

Susumu

RES 510 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 751.879

$0.13300

RT0201FRE0727R4L

RT0201FRE0727R4L

Yageo

RES SMD 27.4 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.027.986

$0.04931

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв