RC0603F1370CS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0603F1370CS
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
RES 137 OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00728
Листови со податоци онлајн
RC0603F1370CS PDF
 • серија:RC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:137 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±250ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.25mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0603F22K6C1

CPF0603F22K6C1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 22.6K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 4.244.482

$0.02356

ERJ-3GEYJ433V

ERJ-3GEYJ433V

Panasonic

RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW20101K30JNEF

CRCW20101K30JNEF

Vishay / Dale

RES SMD 1.3K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 384.615

$0.26000

SG73S2BTTD38R3F

SG73S2BTTD38R3F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.3 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

CRGCQ0805J47R

CRGCQ0805J47R

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 0805 47R 5%

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT1210CRD072K87L

RT1210CRD072K87L

Yageo

RES SMD 2.87KOHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 534.644

$0.18704

RS73G2BTTD1021C

RS73G2BTTD1021C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.02K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RT0402DRE0737K4L

RT0402DRE0737K4L

Yageo

RES SMD 37.4KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 5.449.591

$0.01835

MCA12060D1213BP500

MCA12060D1213BP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 121K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 566.059

$0.17666

HV73V1JTTD563G

HV73V1JTTD563G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56K OHM 2% 1/10W 0603

На залиха: 990.982

$0.10091

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв