RN73C1E274RBTDF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73C1E274RBTDF
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.39779
Листови со податоци онлајн
RN73C1E274RBTDF PDF
 • серија:RN73, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:274 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0603FR-0775RL

RC0603FR-0775RL

Yageo

RES SMD 75 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RMCF2010FT8R45

RMCF2010FT8R45

Stackpole Electronics, Inc.

RES 8.45 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

RT0603WRD073K24L

RT0603WRD073K24L

Yageo

RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603

На залиха: 400.978

$0.24939

ERJ-U02D4121X

ERJ-U02D4121X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 4.

На залиха: 6.493.506

$0.01540

RN73H2ATTD2080D25

RN73H2ATTD2080D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 208 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H1JTTD69R0F25

RN73H1JTTD69R0F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 69 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN731JTTD2741D50

RN731JTTD2741D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.74K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RG2012V-5621-W-T1

RG2012V-5621-W-T1

Susumu

RES SMD 5.62KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 106.443

$1.03341

TNPW06031K64BEEA

TNPW06031K64BEEA

Vishay / Dale

RES 1.64K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 939.849

$0.10640

RC0603F1370CS

RC0603F1370CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 137 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

$0.00728

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв