CRGH0603F27K4

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRGH0603F27K4
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00909
Листови со податоци онлајн
CRGH0603F27K4 PDF
 • серија:CRGH, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:27.4 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR2010JK-075K6L

SR2010JK-075K6L

Yageo

RES 5.6K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 883.158

$0.11323

RT0805CRB07768KL

RT0805CRB07768KL

Yageo

RES SMD 768K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 878.271

$0.11386

RS73G1JTTD3001C

RS73G1JTTD3001C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

35501K0FT

35501K0FT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3550 1K0 1%

На залиха: 62.146

$1.77000

RT1206CRE07178RL

RT1206CRE07178RL

Yageo

RES SMD 178 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

RN73R1ETTP2841C25

RN73R1ETTP2841C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.84K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RN73H1JTTD3092A25

RN73H1JTTD3092A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

$0.30375

HV732HTTE3575F

HV732HTTE3575F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 35.7M OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 502.916

$0.19884

RNCF0201DTC392R

RNCF0201DTC392R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 392 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.968.253

$0.02520

RCP2512W43R0JTP

RCP2512W43R0JTP

Vishay / Dale

RES SMD 43 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 102.107

$1.07730

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв