RN73H2ATTD4930D100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD4930D100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 493 OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07520
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:493 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PHP00805H8161BBT1

PHP00805H8161BBT1

Vishay

RES SMD 8.16K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

ERJ-UP3F1050V

ERJ-UP3F1050V

Panasonic

RES 105 OHM 1% 1.4W 0603

На залиха: 3.741.114

$0.02673

M55342K06B3B74RTS

M55342K06B3B74RTS

Vishay / Dale

RES SMD 3.74KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 19.651

$6.61520

M55342K06B53B6RWS

M55342K06B53B6RWS

Vishay / Dale

RES SMD 53.6KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

$10.47600

RC2012F9534CS

RC2012F9534CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 9.53M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.765.899

$0.01478

AC2512FK-0727RL

AC2512FK-0727RL

Yageo

RES SMD 27 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 188.679

$0.53000

AF0603FR-0768K1L

AF0603FR-0768K1L

Yageo

RES SMD 68.1K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERA-6AED824V

ERA-6AED824V

Panasonic

RES 820K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

PRG3216P-7150-D-T5

PRG3216P-7150-D-T5

Susumu

RES SMD 715 OHM 1W 1206 WIDE

На залиха: 724.217

$0.13808

RN731JTTD13R5D50

RN731JTTD13R5D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.5 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв