M55342K03B9B53RWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342K03B9B53RWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/5W 1005
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$10.62000
Листови со податоци онлајн
M55342K03B9B53RWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1005
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:9.53 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Nonstandard
 • добавувач уред пакет:1005
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
P0402K1210FNT

P0402K1210FNT

Vishay / Sfernice

P 0402 K 1210 F N TR

На залиха: 30.069

$3.99080

CRCW121878K7FKEK

CRCW121878K7FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 78.7K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 962.000

$0.10395

RN73H2ATTD18R0C25

RN73H2ATTD18R0C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

D55342E07B51K0RT1

D55342E07B51K0RT1

Vishay / Dale

RES SMD 51K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 98.757

$1.11384

TLRS105030ER003FTDG

TLRS105030ER003FTDG

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.003 OHM 1% 3W 1050

На залиха: 46.808

$2.35000

AA0603FR-072R4L

AA0603FR-072R4L

Yageo

RES SMD 2.4 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.115.770

$0.01097

RN73H2ATTD1933F25

RN73H2ATTD1933F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 193K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

AT1206BRD07475RL

AT1206BRD07475RL

Yageo

RES SMD 475 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 729.554

$0.13707

CRCW12062K15FKEAC

CRCW12062K15FKEAC

Vishay / Dale

RES 2.15K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

RN73H2ETTD7062A25

RN73H2ETTD7062A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 70.6K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв