RT2010FKE07340RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT2010FKE07340RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 340 OHM 1% 1/2W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07163
Листови со податоци онлајн
RT2010FKE07340RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:340 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0402BRD0716R5L

RT0402BRD0716R5L

Yageo

RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.456.398

$0.04071

ESR18EZPF1653

ESR18EZPF1653

ROHM Semiconductor

RES SMD 165K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.797.101

$0.01725

RN73C1J237KBTD

RN73C1J237KBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 237K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 144.927

$0.69000

3502680KJT

3502680KJT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3502 680K 5%

На залиха: 140.845

$0.71000

RT0603BRD0713R3L

RT0603BRD0713R3L

Yageo

RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.672.367

$0.03742

CRCW1218221RFKTK

CRCW1218221RFKTK

Vishay / Dale

RES SMD 221 OHM 1% 1W 1218

На залиха: 669.209

$0.14943

MCA12060D3741BP500

MCA12060D3741BP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 566.059

$0.17666

RN73H2ATTD1242A05

RN73H2ATTD1242A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.4K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.375

$0.66500

RK73H1ERTTP5624F

RK73H1ERTTP5624F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.62M OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 6.706.908

$0.01491

LTR18EZPJ5R1

LTR18EZPJ5R1

ROHM Semiconductor

RES SMD 5.1 OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 5.558.643

$0.01799

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв