CRCW08051R33FNTA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW08051R33FNTA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 1.33 OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01763
Листови со податоци онлајн
CRCW08051R33FNTA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.33 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD8350B05

RN73R1JTTD8350B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 835 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 197.863

$0.50540

TNPU120612K0BZEN00

TNPU120612K0BZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 37.800

$2.91000

SG73P2ETTD2R4J

SG73P2ETTD2R4J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2ETTD1231D100

RN73R2ETTD1231D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

RC0603F2054CS

RC0603F2054CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 2.05M OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

$0.00728

RN73H2ATTD1601C25

RN73H2ATTD1601C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.6K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RN73H2ETTD3240D100

RN73H2ETTD3240D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RMCP2010FT90K9

RMCP2010FT90K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 90.9K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RN73H2ATTD4533D25

RN73H2ATTD4533D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 453K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

CRCW12104M75FKEA

CRCW12104M75FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 4.75M OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.565.062

$0.02805

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв