AC0603FR-07100RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC0603FR-07100RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
85217
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
AC0603FR-07100RL PDF
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
355012RJT

355012RJT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3550 12R 5%

На залиха: 83.969

$1.31000

CR1206-8W-1021FT

CR1206-8W-1021FT

Venkel LTD

RES 1.02K OHM 1% 1/8W 1206

На залиха: 14.492.753

$0.00690

PTN1206E3480BST1

PTN1206E3480BST1

Vishay

RES SMD 348 OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

$0.58520

D55342E07B665DRWS

D55342E07B665DRWS

Vishay / Dale

RES SMD 665 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

ESR18EZPF3600

ESR18EZPF3600

ROHM Semiconductor

RES SMD 360 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.797.101

$0.01725

ERJ-PB3D8250V

ERJ-PB3D8250V

Panasonic

RES SMD 825 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 625.000

$0.16000

PHP00805E5901BST1

PHP00805E5901BST1

Vishay

RES SMD 5.9K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RK73B1FRTTBL471G

RK73B1FRTTBL471G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470 OHM 2% 1/32W 1005

На залиха: 946.969

$0.10560

RMCF0201FT30R1

RMCF0201FT30R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 30.1 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-P06F6980V

ERJ-P06F6980V

Panasonic

RES SMD 698 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 4.967.709

$0.02013

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв