CR0402-FX-1103GLF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CR0402-FX-1103GLF
Производителот
J.W. Miller / Bourns
Опис
RES SMD 110K OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
21944
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
CR0402-FX-1103GLF PDF
 • серија:CR0402
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:110 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD1102C10

RN73R2ETTD1102C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 254.874

$0.39235

CRGCQ1210J150R

CRGCQ1210J150R

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 1210 150R 5%

На залиха: 454.545

$0.22000

RN731JTTD1691B25

RN731JTTD1691B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.69K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RP73PF1E10R5BTDF

RP73PF1E10R5BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 10.5 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.007.049

$0.09930

TRR01MZPF1502

TRR01MZPF1502

ROHM Semiconductor

RES SMD 15K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 625.000

$0.16000

RN73R1JTTD1980B25

RN73R1JTTD1980B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 198 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

M55342K11B4E99RTSV

M55342K11B4E99RTSV

Vishay / Dale

RES SMD 4.99K OHM 1% 1/20W 0402

На залиха: 8.414

$13.07200

RN73R1JTTD4321C50

RN73R1JTTD4321C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.32K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RS73F2BTTD1330D

RS73F2BTTD1330D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 133 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN73R2BTTD2492D25

RN73R2BTTD2492D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.9K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв