RM14J1R5CT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RM14J1R5CT
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/3W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01800
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RM
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AT1206DRE0717K8L

AT1206DRE0717K8L

Yageo

RES SMD 17.8K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.299

$0.18440

TNPW1206365RBEEA

TNPW1206365RBEEA

Vishay / Dale

RES 365 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 504.617

$0.19817

RN73H1JTTD41R2C50

RN73H1JTTD41R2C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.2 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

TNPW120633K2FEEA

TNPW120633K2FEEA

Vishay / Dale

RES 33.2K OHM 1% 2/5W 1206

На залиха: 501.253

$0.19950

RN73H1JTTD1180C10

RN73H1JTTD1180C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 118 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 346.140

$0.28890

RN73R2ATTD26R4C50

RN73R2ATTD26R4C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.4 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RT0805CRB07143KL

RT0805CRB07143KL

Yageo

RES SMD 143K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 878.271

$0.11386

RN731JTTD3091C10

RN731JTTD3091C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.09K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 442.282

$0.22610

TNPW1206200KBETA

TNPW1206200KBETA

Vishay / Dale

RES 200K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

RN73H1JTTD42R2F25

RN73H1JTTD42R2F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 42.2 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв