RN73H2ETTD6982B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD6982B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 69.8K OHM 0.1% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.27000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:69.8 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M55342K06B11B0RWS

M55342K06B11B0RWS

Vishay / Dale

RES SMD 11K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

TNPW12063K57BYEA

TNPW12063K57BYEA

Vishay / Dale

RES 3.57K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 300.751

$0.33250

RN73H2BTTD2912D25

RN73H2BTTD2912D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 29.1K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

SG732ETTD682K

SG732ETTD682K

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.8K OHM 10% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

ERJ-P08D1401V

ERJ-P08D1401V

Panasonic

RES SMD 1.4 KOHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

RN73H2BTTD91R0D100

RN73H2BTTD91R0D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 91 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

CRCW1206102RFKEAC

CRCW1206102RFKEAC

Vishay / Dale

RES 102 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.738.853

$0.00785

RCWE1206R280FKEA

RCWE1206R280FKEA

Vishay / Dale

RES 0.28 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 571.428

$0.17500

RN73H1JTTD6193D25

RN73H1JTTD6193D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 619K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RCP1206W56R0GED

RCP1206W56R0GED

Vishay / Dale

RES SMD 56 OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 33.103

$3.62500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв