RN73H1JTTD8561D50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD8561D50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 8.56K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.56 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TRR03EZPF9092

TRR03EZPF9092

ROHM Semiconductor

RES SMD 90.9K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 5.672.149

$0.01763

TNPW060318K2BECN

TNPW060318K2BECN

Vishay / Dale

RES 18.2K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 272.420

$0.36708

CRCW08054K99FKEA

CRCW08054K99FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC0603F5231CS

RC0603F5231CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 5.23K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 14.347.202

$0.00697

RT0603BRD0725R2L

RT0603BRD0725R2L

Yageo

RES 25.2 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.672.367

$0.03742

TNPW06036K19BXCN

TNPW06036K19BXCN

Vishay / Dale

RES 6.19K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 259.268

$0.38570

PRG3216P-2490-D-T5

PRG3216P-2490-D-T5

Susumu

RES SMD 249 OHM 1W 1206 WIDE

На залиха: 724.217

$0.13808

ESR10EZPJ1R5

ESR10EZPJ1R5

ROHM Semiconductor

RES SMD 1.5 OHM 5% 0.4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0805DTC1K84

RNCF0805DTC1K84

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.84K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.666.666

$0.01500

RN73R2ETTD76R8F100

RN73R2ETTD76R8F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв