HV732ATTD6344F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HV732ATTD6344F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 6.34M OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09315
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:HV73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.34 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:High Voltage, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-U03D6201V

ERJ-U03D6201V

Panasonic

0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 6.

На залиха: 4.095.004

$0.02442

RP73D2B324RBTG

RP73D2B324RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 324 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 148.069

$0.67536

S3-10KF1

S3-10KF1

Riedon

RES SMD 10K OHM 1% 3W 6327

На залиха: 150.240

$0.66560

RT0603BRE07698RL

RT0603BRE07698RL

Yageo

RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.201.188

$0.04543

RN73R1JTTD1062A05

RN73R1JTTD1062A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.6K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 187.969

$0.53200

RN73H2BTTD5230C10

RN73H2BTTD5230C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 523 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

PE2512DKF070R039L

PE2512DKF070R039L

Yageo

RES 0.039 OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 469.021

$0.21321

ERJ-P03F1182V

ERJ-P03F1182V

Panasonic

RES SMD 11.8 KOHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

SG73P2ETTD361G

SG73P2ETTD361G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360 OHM 2% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RN73R1JTTD1302F10

RN73R1JTTD1302F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

$0.11040

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв