RN73R2ATTD1174B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD1174B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.17M OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07520
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.17 MOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD8353D50

RN73R1JTTD8353D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 835K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

CRCW0805976RFKEB

CRCW0805976RFKEB

Vishay / Dale

RES SMD 976 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.440.860

$0.00744

MMP200FRE340K

MMP200FRE340K

Yageo

RES SMD 1% 2W MELF

На залиха: 786.472

$0.12715

CRCW080588R7FKTA

CRCW080588R7FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 88.7 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.672.149

$0.01763

RS73G2ATTD16R0C

RS73G2ATTD16R0C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16 OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

WK73R2BTTD1333F

WK73R2BTTD1333F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 133K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 2.070.393

$0.04830

RN73H2ATTD3092D10

RN73H2ATTD3092D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

$0.18425

SR1206KR-7W56RL

SR1206KR-7W56RL

Yageo

RES 56 OHM 10% 1/2W 1206

На залиха: 2.124.495

$0.04707

ERJ-S02J104X

ERJ-S02J104X

Panasonic

RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 2.810.567

$0.03558

RN73H2BTTD3003D25

RN73H2BTTD3003D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 300K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв