TNPW06036K04DEEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW06036K04DEEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.04K OHM 0.5% 1/8W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04988
Листови со податоци онлајн
TNPW06036K04DEEA PDF
  • серија:TNPW e3
  • пакет:Tape & Reel (TR)
  • статус на дел:Active
  • отпор:6.04 kOhms
  • толеранција:±0.5%
  • моќност (вати):0.125W, 1/8W
  • составот:Thin Film
  • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • температурен коефициент:±25ppm/°C
  • Работна температура:-55°C ~ 155°C
  • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
  • добавувач уред пакет:0603
  • оценки:AEC-Q200
  • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
  • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
  • број на раскинувања:2
  • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ATTD1011F10

RN73R2ATTD1011F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.01K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 721.500

$0.13860

CR011871F

CR011871F

Meritek

RES SMD 1.87K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

$0.03546

RT0402BRE0728K7L

RT0402BRE0728K7L

Yageo

RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.458.210

$0.04068

RN73R2BTTD6042C10

RN73R2BTTD6042C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 60.4K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 454.545

$0.22000

ERJ-U02D41R2X

ERJ-U02D41R2X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 41

На залиха: 6.493.506

$0.01540

RN73H2BTTD2872F100

RN73H2BTTD2872F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28.7K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

CRCW1210182KFKTA

CRCW1210182KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 182K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.733.703

$0.05768

RN73H2BTTD7960D10

RN73H2BTTD7960D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 796 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

RG3216V-4421-D-T5

RG3216V-4421-D-T5

Susumu

RES SMD 4.42K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 119.345

$0.83790

RK73G1JTTD7320C

RK73G1JTTD7320C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 732 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.782.531

$0.05610

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв