RC1005J122CS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC1005J122CS
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RC1005J122CS PDF
 • серија:RC
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.2 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD2230F100

RN73R1JTTD2230F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 223 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RN73H2ATTD9530F50

RN73H2ATTD9530F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 953 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

CR2010-JW-390ELF

CR2010-JW-390ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 39 OHM 5% 1/2W 2010

На залиха: 2.119.093

$0.04719

CRCW04022K61FKEDHP

CRCW04022K61FKEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 2.61K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 6.480.881

$0.01543

RN731JTTD6341F25

RN731JTTD6341F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.34K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

ERJ-S06F2R61V

ERJ-S06F2R61V

Panasonic

RES 2.61 OHM 1% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 3.863.987

$0.02588

RG1608V-3571-P-T1

RG1608V-3571-P-T1

Susumu

RES SMD 3.57K OHM 1/10W 0603

На залиха: 102.297

$1.07530

RS73F2BTTD1050B

RS73F2BTTD1050B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 105 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

SG73S2ETTD2R21F

SG73S2ETTD2R21F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.21 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RN73H1JTTD2292B50

RN73H1JTTD2292B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.9K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв