ERJ-U03F7873V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-U03F7873V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 787K OHM 1% 1/10W 0603 SMD
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01857
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-U03
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:787 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN731JTTD38R8F100

RN731JTTD38R8F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.8 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RG1608N-1400-B-T5

RG1608N-1400-B-T5

Susumu

RES SMD 140 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 550.842

$0.18154

MCR50JZHJ240

MCR50JZHJ240

ROHM Semiconductor

RES SMD 24 OHM 5% 1/2W 2010

На залиха: 833.333

$0.12000

RK73H2ERTTD2003D

RK73H2ERTTD2003D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR ANTI SULFUR

На залиха: 990.982

$0.10091

RT0805CRD07147RL

RT0805CRD07147RL

Yageo

RES SMD 147 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.519.064

$0.06583

CRCW080534R8FKTC

CRCW080534R8FKTC

Vishay / Dale

RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.321.112

$0.01582

RN73H2ATTD1370B25

RN73H2ATTD1370B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 137 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

CSR0805FK90L0

CSR0805FK90L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.09 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.041.666

$0.09600

CRCW120647K0FKEBC

CRCW120647K0FKEBC

Vishay / Dale

RES 47K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

RNCF0805DTC270K

RNCF0805DTC270K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 270K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв