ERJ-UP3D8060V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-UP3D8060V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 806 OHM 0.5% 1.4W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03812
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-UP3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:806 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR732BRTTDR43J

SR732BRTTDR43J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 430M OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 787.711

$0.12695

TNPW12063K52BETA

TNPW12063K52BETA

Vishay / Dale

RES 3.52K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

RN73H2ATTD1113F25

RN73H2ATTD1113F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 111K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

P0402E7151BNT

P0402E7151BNT

Vishay / Sfernice

P 0402 7151 B N TR

На залиха: 25.346

$4.73430

RN73H2ATTD1212D25

RN73H2ATTD1212D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.1K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

35605M6JT

35605M6JT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3560 5M6 5%

На залиха: 64.705

$1.70000

ERJ-14NF73R2U

ERJ-14NF73R2U

Panasonic

RES SMD 73.2 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 416.666

$0.24000

AC1210FR-0723K2L

AC1210FR-0723K2L

Yageo

RES SMD 23.2K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.844.141

$0.03516

RN73R2BTTD4073C25

RN73R2BTTD4073C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 407K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RM20J1R8CT

RM20J1R8CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 1.8 OHM 5% 1/2W 2010

На залиха: 3.703.703

$0.02700

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв