RN73H1JTTD6731A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD6731A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 6.73K OHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.39235
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.73 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD90R9D25

RN73H2ATTD90R9D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 90.9 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Y14880R02000B0W

Y14880R02000B0W

VPG Foil

RES 0.02 OHM 0.1% 2W 3637

На залиха: 22.418

$5.79880

CRCW04021K96FKTD

CRCW04021K96FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 1.96K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

$0.01473

RCL0612698KFKEA

RCL0612698KFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 698K OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 2.204.099

$0.04537

ERJ-HP6D1502V

ERJ-HP6D1502V

Panasonic

RES 15K OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

$0.04965

SG73S1ETTP1R21F

SG73S1ETTP1R21F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.21 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RN73H1JTTD49R9F10

RN73H1JTTD49R9F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.9 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 821.018

$0.12180

RT1206CRD0728K7L

RT1206CRD0728K7L

Yageo

RES SMD 28.7KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.161.980

$0.08606

ERJ-S03F2550V

ERJ-S03F2550V

Panasonic

RES SMD 255 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 4.113.533

$0.02431

TNPW060389K8BEEA

TNPW060389K8BEEA

Vishay / Dale

RES 89.8K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 939.849

$0.10640

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв