SMM02040E1562BB300

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SMM02040E1562BB300
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES 15.6KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.21280
Листови со податоци онлајн
SMM02040E1562BB300 PDF
 • серија:SMM0204
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15.6 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0204
 • добавувач уред пакет:Mini MELF
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0402F2371CS

RC0402F2371CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 2.37K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

RP73D2B255RBTG

RP73D2B255RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 255 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 148.069

$0.67536

TNPW06035K11BEEN

TNPW06035K11BEEN

Vishay / Dale

RES 5.11K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 322.061

$0.31050

Y112126R1000Q0R

Y112126R1000Q0R

VPG Foil

RES SMD 26.1 OHM 1/4W 2512

На залиха: 19.529

$7.16870

RG1608P-1331-P-T1

RG1608P-1331-P-T1

Susumu

RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603

На залиха: 384.792

$0.25988

RN73H2ETTD3163B50

RN73H2ETTD3163B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 316K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

RNCF0805FTC7K32

RNCF0805FTC7K32

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.32K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

RN731JTTD4870D50

RN731JTTD4870D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 487 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RK73H2HTTE5102F

RK73H2HTTE5102F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.195.871

$0.04554

D55342E07B9B53RTP

D55342E07B9B53RTP

Vishay / Dale

RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 9.700

$11.34000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв