PRG3216P-2552-D-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PRG3216P-2552-D-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 25.5K OHM 1W 1206 WIDE
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13808
Листови со податоци онлајн
PRG3216P-2552-D-T5 PDF
 • серија:PRG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:25.5 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD2672B25

RN73H2BTTD2672B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.7K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN73R2ETTD49R3F50

RN73R2ETTD49R3F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

RK73H1HTTC1022F

RK73H1HTTC1022F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.2K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

WSL2512R0140FEA

WSL2512R0140FEA

Vishay / Dale

RES 0.014 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 210.084

$0.47600

RN73R2ETTD2773B50

RN73R2ETTD2773B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

$0.21280

RN73R2ATTD5971C25

RN73R2ATTD5971C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.97K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

Y08500R50000F0W

Y08500R50000F0W

VPG Foil

RES 0.5 OHM 1/2W 2516 WIDE

На залиха: 21.388

$6.07810

RT0805DRE0731R6L

RT0805DRE0731R6L

Yageo

RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

$0.01433

RT1210FRD0722KL

RT1210FRD0722KL

Yageo

RES SMD 22K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 1.612.643

$0.06201

CPF0805B1M74E

CPF0805B1M74E

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.74 MOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 945.358

$0.10578

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв