RN73H2BTTD1451A05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD1451A05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.45K OHM 0.05% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.67165
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.45 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERA-6AEB8450V

ERA-6AEB8450V

Panasonic

RES 845 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 322.580

$0.31000

RN73H2ETTD2080A10

RN73H2ETTD2080A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 208 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

ERJ-2GEJ272X

ERJ-2GEJ272X

Panasonic

RES SMD 2.7K OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0805BKE53K6

RNCF0805BKE53K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 53.6K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.082.251

$0.09240

AC2512FK-07383RL

AC2512FK-07383RL

Yageo

RES SMD 383 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.137.785

$0.08789

RN73R2ETTD2640C10

RN73R2ETTD2640C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 254.874

$0.39235

TNPW0603562RDEEA

TNPW0603562RDEEA

Vishay / Dale

RES 562 OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 2.004.811

$0.04988

RC0603J182CS

RC0603J182CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 1.8K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT1206BRD0768R1L

RT1206BRD0768R1L

Yageo

RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.074.113

$0.09310

RLP73K3AR36FTDF

RLP73K3AR36FTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.36 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 149.253

$0.67000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв