RT2010DKE07536RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT2010DKE07536RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 536 OHM 0.5% 1/2W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.24440
Листови со податоци онлајн
RT2010DKE07536RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:536 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCP0603W910RJS6

RCP0603W910RJS6

Vishay / Dale

RES SMD 910 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 33.103

$3.62500

ERA-3ARW562V

ERA-3ARW562V

Panasonic

RES SMD 5.6KOHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 149.253

$0.67000

RC0603JR-072R4L

RC0603JR-072R4L

Yageo

RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF1206BKE2M37

RNCF1206BKE2M37

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.37M OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 1.026.272

$0.09744

RMCF0603FT240R

RMCF0603FT240R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 240 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC0805JR-0739ML

RC0805JR-0739ML

Yageo

RES SMD 39M OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 500.000

$0.20000

M55342E06B470BRWS

M55342E06B470BRWS

Vishay / Dale

RES SMD 470K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RN10F3162CT5-50

RN10F3162CT5-50

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 31.6K OHM 1% 1/10W 0805

На залиха: 6.666.666

$0.01500

RS73F2BTTD16R2D

RS73F2BTTD16R2D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.2 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RN73H2ATTD3201C10

RN73H2ATTD3201C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.2K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 370.370

$0.27000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв