RG2012V-9310-W-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012V-9310-W-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.03341
Листови со податоци онлајн
RG2012V-9310-W-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:931 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW1206110KJNEA

CRCW1206110KJNEA

Vishay / Dale

RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TRR03EZPJ182

TRR03EZPJ182

ROHM Semiconductor

RES SMD 1.8K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 6.821.282

$0.01466

RT1206CRE0726K7L

RT1206CRE0726K7L

Yageo

RES SMD 26.7KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

RK73G1ETTP61R9D

RK73G1ETTP61R9D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.9 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.020.202

$0.04950

RT1206BRC07124RL

RT1206BRC07124RL

Yageo

RES SMD 124 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

ERJ-H2RF1400X

ERJ-H2RF1400X

Panasonic

RES 140 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 3.469.812

$0.02882

ERJ-8BWJR036V

ERJ-8BWJR036V

Panasonic

RES 0.036 OHM 5% 1W 1206

На залиха: 142.857

$0.70000

CRCW0805215KFKEAC

CRCW0805215KFKEAC

Vishay / Dale

RES 215K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.722.408

$0.00598

RS73F2ATTD39R0F

RS73F2ATTD39R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 39 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73R2ETTD3010C25

RN73R2ETTD3010C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв