RC2512FK-073K92L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC2512FK-073K92L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 3.92K OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06104
Листови со податоци онлајн
RC2512FK-073K92L PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.92 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT2512FKE074K7L

RT2512FKE074K7L

Yageo

RES SMD 4.7K OHM 1% 3/4W 2512

На залиха: 1.030.502

$0.09704

RG1608P-123-D-T5

RG1608P-123-D-T5

Susumu

RES SMD 12K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 4.882.812

$0.02048

RK73H2BTTD1210D

RK73H2BTTD1210D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 121 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.405.002

$0.04158

RN73R1JTTD7410C10

RN73R1JTTD7410C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 741 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 427.807

$0.23375

RN731JTTD9091F100

RN731JTTD9091F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.09K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

ERA-8AEB1401V

ERA-8AEB1401V

Panasonic

RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 175.438

$0.57000

RT1206FRE0719R1L

RT1206FRE0719R1L

Yageo

RES SMD 19.1 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.250.000

$0.01600

RN73H1JTTD2290A10

RN73H1JTTD2290A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 229 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

CRCW12069K76FKEAHP

CRCW12069K76FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 9.76K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 1.837.897

$0.05441

WSLP12069L000FEK

WSLP12069L000FEK

Vishay / Dale

RES 0.009 OHM 1% 1W 1206

На залиха: 108.530

$0.92140

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв