RT0603DRD0718R7L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0603DRD0718R7L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 18.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01966
Листови со податоци онлајн
RT0603DRD0718R7L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:18.7 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR012100F

CR012100F

Meritek

RES SMD 210 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

$0.03546

RN73H1ETTP73R2D25

RN73H1ETTP73R2D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RN73R1ETTP1130D10

RN73R1ETTP1130D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 113 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

M55342E12B2B67RWS

M55342E12B2B67RWS

Vishay / Dale

RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

D55342H07B500ARWS

D55342H07B500ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 500 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 9.523

$11.55000

RT1210FRD07113KL

RT1210FRD07113KL

Yageo

RES SMD 113K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 1.612.643

$0.06201

RN73R1ETTP3012D50

RN73R1ETTP3012D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.1K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CPF0402B69K8E

CPF0402B69K8E

TE Connectivity AMP Connectors

RES 69.8 KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 898.472

$0.11130

PCAN0805E75R0BST5

PCAN0805E75R0BST5

Vishay

RES SMD 75 OHM 0.1% 1W 0805

На залиха: 84.615

$1.30000

PWR4525WR036JE

PWR4525WR036JE

J.W. Miller / Bourns

RES 0.036 OHM 5% 2W 4525

На залиха: 150.375

$0.66500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв