MMP100FRE56K2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MMP100FRE56K2
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1% 1W MELF
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09818
Листови со податоци онлајн
MMP100FRE56K2 PDF
 • серија:MMP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:56.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0207
 • добавувач уред пакет:MELF
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW2512560KFKEGHP

CRCW2512560KFKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 560K OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 447.807

$0.22331

MCT06030D3161DP500

MCT06030D3161DP500

Vishay / Beyschlag

RES 3.16K OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 2.732.240

$0.03660

RN73H2ETTD1803F25

RN73H2ETTD1803F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 180K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73R2ETTD5901D25

RN73R2ETTD5901D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

PLTT0805Z5691QGT5

PLTT0805Z5691QGT5

Vishay

RES SMD 5.69KOHM 0.02% 1/4W 0805

На залиха: 24.818

$5.23800

PHP00805H1742BBT1

PHP00805H1742BBT1

Vishay

RES SMD 17.4K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RS73G2ATTD1273D

RS73G2ATTD1273D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 127K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN731JTTD1210D100

RN731JTTD1210D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 121 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

ERJ-S1DF4753U

ERJ-S1DF4753U

Panasonic

RES SMD 475K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 762.892

$0.13108

RN73R2ETTD4992D100

RN73R2ETTD4992D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв