RS73G2BTTD5763D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G2BTTD5763D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 576K OHM 0.5% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10091
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:576 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD4640B50

RN73H2BTTD4640B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 464 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

ERJ-PA3F1273V

ERJ-PA3F1273V

Panasonic

RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 6.553.079

$0.01526

PAT0805E1543BST1

PAT0805E1543BST1

Vishay

RES SMD 154K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

ERJ-H3ED2551V

ERJ-H3ED2551V

Panasonic

RES 2.55K OHM 0.5% 1/6W 0603

На залиха: 3.168.567

$0.03156

RC2512JK-073K9L

RC2512JK-073K9L

Yageo

RES SMD 3.9K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 277.777

$0.36000

RN73R2ETTD3321F25

RN73R2ETTD3321F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

ERJ-S1TF5490U

ERJ-S1TF5490U

Panasonic

RES SMD 549 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 753.352

$0.13274

CHP2010L1001JNT

CHP2010L1001JNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2010

На залиха: 24.838

$4.83120

CRCW12061R80FNEA

CRCW12061R80FNEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.8 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 8.143.322

$0.01228

RN73R2ETTD3830D50

RN73R2ETTD3830D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв