PRG3216P-1910-B-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PRG3216P-1910-B-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 191 OHM 1W 1206 WIDE
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23205
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:PRG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:191 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW120639R0JNEAHP

CRCW120639R0JNEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 39 OHM 5% 3/4W 1206

На залиха: 232.558

$0.43000

TNPU0805115RAZEN00

TNPU0805115RAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 115 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 89.521

$1.22876

HV733ATTE276J

HV733ATTE276J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27M OHM 5% 1W 2512

На залиха: 618.008

$0.16181

RN73R2ETTD3923D100

RN73R2ETTD3923D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

RMCF2512FT15K8

RMCF2512FT15K8

Stackpole Electronics, Inc.

RES 15.8K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

$0.04744

RN731JTTD9311B10

RN731JTTD9311B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.31K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 501.253

$0.19950

RN73H1JTTD1372F25

RN73H1JTTD1372F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

CRCW12061R33FNTA

CRCW12061R33FNTA

Vishay / Dale

RES SMD 1.33 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

$0.01951

WR12W1R43FTL

WR12W1R43FTL

Walsin Technology

RES 1.43 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 13.531.799

$0.00739

ERJ-U14F5233U

ERJ-U14F5233U

Panasonic

RES 523K OHM 1% 1/2W 1210 SMD

На залиха: 1.773.993

$0.05637

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв