RN73H1JTTD3240D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD3240D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 324 OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:324 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206CRE0718R7L

RT1206CRE0718R7L

Yageo

RES SMD 18.7 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

RT0805CRE0759RL

RT0805CRE0759RL

Yageo

RES SMD 59 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.826.817

$0.05474

RN73H2BTTD2641F10

RN73H2BTTD2641F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.64K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 581.023

$0.17211

RCS0603J5R1CS

RCS0603J5R1CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 5.1 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 12.285.012

$0.00814

RN73R1JTTD3402A25

RN73R1JTTD3402A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 404.040

$0.24750

RC0603FR-078R45L

RC0603FR-078R45L

Yageo

RES SMD 8.45 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 16.000.000

$0.00625

RT0603BRB07931RL

RT0603BRB07931RL

Yageo

RES SMD 931 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 723.798

$0.13816

RMCF0805FT301K

RMCF0805FT301K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 301K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H1ETTP1913F

RK73H1ETTP1913F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 191K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H2BTTD27R0D

RK73H2BTTD27R0D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.405.002

$0.04158

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв