CRCW0402332RFKEDC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW0402332RFKEDC
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 332 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
48077
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
CRCW0402332RFKEDC PDF
 • серија:CRCW-C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:332 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD55R6C10

RN73R2BTTD55R6C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 55.6 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 454.545

$0.22000

CPF0805B9K76E1

CPF0805B9K76E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 848.248

$0.11789

TNPU06032K40AZEN00

TNPU06032K40AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 2.4KOHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 93.422

$1.17745

CRCW12062K05FKEAC

CRCW12062K05FKEAC

Vishay / Dale

RES 2.05K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

TNPW080514K0BXCN

TNPW080514K0BXCN

Vishay / Dale

RES 14K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 242.541

$0.41230

RN73R2ETTD1641F25

RN73R2ETTD1641F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

RK73H2HTTE3482D

RK73H2HTTE3482D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.8K OHM 0.5% 3/4W 2010

На залиха: 865.800

$0.11550

AA2512FK-075M6L

AA2512FK-075M6L

Yageo

RES SMD 5.6M OHM 1% 1W 2512

На залиха: 548.546

$0.18230

RN73H2BTTD1230F100

RN73H2BTTD1230F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 123 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RC0100FR-07732RL

RC0100FR-07732RL

Yageo

RES SMD 732 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 2.910.360

$0.03436

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв