SG73P2BTTD2401D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P2BTTD2401D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.4K OHM 0.5% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03968
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.4 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1005V-1180-P-T1

RG1005V-1180-P-T1

Susumu

RES SMD 118 OHM 0.02% 1/16W 0402

На залиха: 102.297

$1.07530

RN73H1ETTP3162C25

RN73H1ETTP3162C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 31.6K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN73H2BTTD6653B25

RN73H2BTTD6653B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 665K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

KTR03EZPF6204

KTR03EZPF6204

ROHM Semiconductor

RES SMD 6.2M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 666.666

$0.15000

ERJ-PB3B3241V

ERJ-PB3B3241V

Panasonic

RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 434.782

$0.23000

TLR3A20DR006FTDG

TLR3A20DR006FTDG

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.006 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 119.047

$0.84000

ERJ-P14J622U

ERJ-P14J622U

Panasonic

RES SMD 6.2K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 400.000

$0.25000

SG73P2ATTD12R1F

SG73P2ATTD12R1F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.1 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

ERJ-U03D3830V

ERJ-U03D3830V

Panasonic

0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 38

На залиха: 4.095.004

$0.02442

RM14J562CT

RM14J562CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 5.6K OHM 5% 1/3W 1210

На залиха: 5.555.555

$0.01800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв