SG73S2ETTD22R1D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S2ETTD22R1D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 22.1 OHM 0.5% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06391
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22.1 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF1210BTE1K50

RNCF1210BTE1K50

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.5K OHM 0.1% 1/3W 1210

На залиха: 601.503

$0.16625

RN73H2BTTD23R4D50

RN73H2BTTD23R4D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 23.4 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RN73R1ETTP1150F10

RN73R1ETTP1150F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 115 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

SG73P2ETTD122J

SG73P2ETTD122J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.2K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.898.550

$0.03450

AR1206FR-072R4L

AR1206FR-072R4L

Yageo

RES SMD 2.4 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.023.751

$0.09768

TNPU060380K6AZEN00

TNPU060380K6AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 80.6K OHM 1/10W 0603

На залиха: 93.422

$1.17745

RN73H1JTTD3480C50

RN73H1JTTD3480C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 348 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

354075RFT

354075RFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3540 75R 1%

На залиха: 93.220

$1.18000

SMM02040C1152FB300

SMM02040C1152FB300

Vishay / Beyschlag

RES 11.5K OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 3.189.792

$0.03135

RN73H2BTTD8980F100

RN73H2BTTD8980F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 898 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв