RK73H1ERTTP5362D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H1ERTTP5362D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 53.6K OHM 0.50% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02737
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:53.6 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCA12060D8061BP500

MCA12060D8061BP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 566.059

$0.17666

RT1206BRC0711KL

RT1206BRC0711KL

Yageo

RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

RN73H2ETTD2491D10

RN73H2ETTD2491D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.49K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

$0.23925

MCR006YRTJ395

MCR006YRTJ395

ROHM Semiconductor

RES SMD 3.9M OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1ETTP2262C50

RN73H1ETTP2262C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.6K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RG3216V-4701-B-T5

RG3216V-4701-B-T5

Susumu

RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 82.913

$1.32668

MMA02040C2263FB300

MMA02040C2263FB300

Vishay / Beyschlag

RES 226K OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.030.303

$0.03300

RN73H2BTTD9423F50

RN73H2BTTD9423F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 942K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

SR732ATTDR39G

SR732ATTDR39G

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

M55342E03B1B00RTS

M55342E03B1B00RTS

Vishay / Dale

RES SMD 1K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 19.651

$6.61520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв