SG73P2ATTD1021D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P2ATTD1021D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.02K OHM 0.5% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03278
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.02 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN731JTTD5601C25

RN731JTTD5601C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.6K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

WK73R1ETTP66R5F

WK73R1ETTP66R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 66.5 OHM 1% 1/3W 0402

На залиха: 4.140.786

$0.02415

CRGH2010F1K58

CRGH2010F1K58

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 1.58K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 873.438

$0.11449

RN73R2ETTD3832F100

RN73R2ETTD3832F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

ERJ-1GNF73R2C

ERJ-1GNF73R2C

Panasonic

RES SMD 73.2 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW0805340KBETA

TNPW0805340KBETA

Vishay / Dale

RES 340K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 272.420

$0.36708

RN73H2BTTD3093D50

RN73H2BTTD3093D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 309K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RP73D2B6R98BTDF

RP73D2B6R98BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 6.98 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

$0.32378

RCP0505B150RJWB

RCP0505B150RJWB

Vishay / Dale

RES SMD 150 OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 30.000

$4.00000

RN73R2ETTD1471F50

RN73R2ETTD1471F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв