SM2615FTR487

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SM2615FTR487
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 0.487 OHM 1% 1W 2615
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.50939
Листови со податоци онлајн
SM2615FTR487 PDF
 • серија:SM
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:487 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:2615 J-Lead
 • добавувач уред пакет:2615
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
 • висина - седење (макс):0.155" (3.94mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD2702C10

RN73H2BTTD2702C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

RNCF1206BTT10K0

RNCF1206BTT10K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 488.400

$0.20475

CRCW2010464KFKEFHP

CRCW2010464KFKEFHP

Vishay / Dale

RES SMD 464K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 707.814

$0.14128

RNCF0603BTC487R

RNCF0603BTC487R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 487 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

CRCW20102R94FNTF

CRCW20102R94FNTF

Vishay / Dale

RES SMD 2.94 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RNCF1206BTC392K

RNCF1206BTC392K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 392K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.567.643

$0.06379

ERJ-U06F8450V

ERJ-U06F8450V

Panasonic

RES 845 OHM 1% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 4.997.501

$0.02001

ERJ-U03D53R6V

ERJ-U03D53R6V

Panasonic

0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 53

На залиха: 4.095.004

$0.02442

RN73R1ETTP54R2C10

RN73R1ETTP54R2C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 54.2 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 721.500

$0.13860

RG1005V-131-D-T10

RG1005V-131-D-T10

Susumu

RES SMD 130 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 146.136

$0.68429

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв