CRCW1206487KDKEAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW1206487KDKEAP
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 487K OHM 0.5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06210
Листови со податоци онлајн
CRCW1206487KDKEAP PDF
 • серија:CRCW-P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:487 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-H2GJ682X

ERJ-H2GJ682X

Panasonic

RES 6.8K OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 555.555

$0.18000

PHP00805E6570BBT1

PHP00805E6570BBT1

Vishay

RES SMD 657 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RN73H1ETTP56R6D25

RN73H1ETTP56R6D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.6 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RMCF0603JT9R10

RMCF0603JT9R10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 9.1 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD9200F10

RN73R2BTTD9200F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 920 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

$0.13860

SR732ERTTD1R3J

SR732ERTTD1R3J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.3 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 797.321

$0.12542

KDV08FR100ET

KDV08FR100ET

Ohmite

RES 100M OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 344.827

$0.29000

RN73R2ATTD84R5A10

RN73R2ATTD84R5A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 84.5 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 313.873

$0.31860

AA1206FR-07523RL

AA1206FR-07523RL

Yageo

RES SMD 523 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.397.893

$0.02943

SR732ETTDR47G

SR732ETTDR47G

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 844.808

$0.11837

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв