RMCF0201FT523K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF0201FT523K
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 523K OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
2305
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RMCF0201FT523K PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:523 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD2132A05

RN73H2ATTD2132A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.3K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.375

$0.66500

RN73R1JTTD2462D10

RN73R1JTTD2462D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.6K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 802.568

$0.12460

RMCP2010FT21R0

RMCP2010FT21R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 21 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

TNPW040247K0FHED

TNPW040247K0FHED

Vishay / Dale

RES 47K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 2.100.840

$0.04760

RP73PF1J18R7BTDF

RP73PF1J18R7BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/6W 0603

На залиха: 144.927

$0.69000

CRCW1206137RFKTA

CRCW1206137RFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 137 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

$0.01951

HV73V2ATTD134G

HV73V2ATTD134G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 130K OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 990.982

$0.10091

SR732ARTTD1R24F

SR732ARTTD1R24F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.24 OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 990.982

$0.10091

MCT06030D6490BP100

MCT06030D6490BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 649 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 576.368

$0.17350

CRCW060368R0FKTB

CRCW060368R0FKTB

Vishay / Dale

RES SMD 68 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.788.866

$0.01473

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв