MCR10ERTJ111

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCR10ERTJ111
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 110 OHM 5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
4310
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
MCR10ERTJ111 PDF
 • серија:MCR
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Discontinued at Digi-Key
 • отпор:110 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD1781B05

RN73H2ATTD1781B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.78K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 158.290

$0.63175

RN73H1JTTD7502B10

RN73H1JTTD7502B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

$0.36575

RS73F1JTTD3570B

RS73F1JTTD3570B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 357 OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

AR0805FR-077K68L

AR0805FR-077K68L

Yageo

RES SMD 7.68K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

ERJ-U08F1180V

ERJ-U08F1180V

Panasonic

RES 118 OHM 1% 1/8W 1206 SMD

На залиха: 2.988.643

$0.03346

MCR100JZHF1650

MCR100JZHF1650

ROHM Semiconductor

RES SMD 165 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 344.827

$0.29000

RT1206BRD072K1L

RT1206BRD072K1L

Yageo

RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.074.113

$0.09310

RCL06121K30FKEA

RCL06121K30FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.3K OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 256.410

$0.39000

SG73S2ATTD5900F

SG73S2ATTD5900F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

SG73S1ETTP134J

SG73S1ETTP134J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 130K OHM 5% 1/8W 0402

На залиха: 6.211.180

$0.01610

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв