CR0402-FX-1200GLF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CR0402-FX-1200GLF
Производителот
J.W. Miller / Bourns
Опис
RES SMD 120 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
50418
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
CR0402-FX-1200GLF PDF
 • серија:CR0402
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:120 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CHP2512L1R21GBT

CHP2512L1R21GBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2512

На залиха: 20.314

$6.39940

P1206H1213FBTA

P1206H1213FBTA

Vishay / Sfernice

P 1206 H 1213 F B TR100

На залиха: 28.461

$4.21620

RK73G1ETTP2873F

RK73G1ETTP2873F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 287K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 2.525.252

$0.03960

RK73G2ATTD3903F

RK73G2ATTD3903F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2ETTD5052B10

RN73R2ETTD5052B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

$0.39900

RN73H2BTTD1720C50

RN73H2BTTD1720C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 172 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN731JTTD2081F100

RN731JTTD2081F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.08K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

SG73S1ETTP2373D

SG73S1ETTP2373D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 237K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

KTR18EZPF1540

KTR18EZPF1540

ROHM Semiconductor

RES SMD 154 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 4.329.004

$0.02310

CRGH0805F210K

CRGH0805F210K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 210K OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 7.468.259

$0.01339

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв