TLM2HER015JTE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TLM2HER015JTE
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 0.015 OHM 5% 3/4W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
7700
Единечната цена
$0.59000
Листови со податоци онлајн
TLM2HER015JTE PDF
 • серија:TLM, CGS
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Current Sense
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.029" (0.73mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW12187K68FKEK

CRCW12187K68FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 7.68K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

$0.10868

CRCW0201412KFNED

CRCW0201412KFNED

Vishay / Dale

RES SMD 412K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

4-2176073-3

4-2176073-3

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 1.47KOHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 992.555

$0.10075

CRCW020193R1FKED

CRCW020193R1FKED

Vishay / Dale

RES SMD 93.1 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 3.269.042

$0.03059

RN73H2ATTD2430C10

RN73H2ATTD2430C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 243 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 370.370

$0.27000

RN73R2ATTD1600C50

RN73R2ATTD1600C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 160 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RN73H1JTTD1010B50

RN73H1JTTD1010B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 101 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RS73F1JTTD3302F

RS73F1JTTD3302F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RT0805BRB0793K1L

RT0805BRB0793K1L

Yageo

RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 490.196

$0.20400

RNCS0805BKE36K5

RNCS0805BKE36K5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 36.5K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 1.136.363

$0.08800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв