RCL1225324KFKEG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCL1225324KFKEG
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 324K OHM 2W 2512 WIDE
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.20343
Листови со податоци онлајн
RCL1225324KFKEG PDF
 • серија:RCL
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:324 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
 • добавувач уред пакет:1225
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.031" (0.80mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RTAN0805BKE100R

RTAN0805BKE100R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 100 OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 144.927

$0.69000

RN73H2ETTD3603F100

RN73H2ETTD3603F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

CRCW060312K4FKEA

CRCW060312K4FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD7500A05

RN73H2BTTD7500A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 750 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 148.887

$0.67165

CRG0805F2K7

CRG0805F2K7

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.7K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73C2A121KBTDF

RN73C2A121KBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 121K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 106.382

$0.94000

RT1210WRD0737R4L

RT1210WRD0737R4L

Yageo

RES SMD 37.4 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

$1.05992

RNCS0603BKE150R

RNCS0603BKE150R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 150 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 222.222

$0.45000

TNPW1206301KFETA

TNPW1206301KFETA

Vishay / Dale

RES 301K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 417.710

$0.23940

RN04F1000CT5-50

RN04F1000CT5-50

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 100 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 10.000.000

$0.01000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв